Hallitus

SVYL:n vuoden 2019 vuosikokous pidettiin 6.4. Tarton yliopiston Narvan oppilaitoksessa. Hallitus toimii oheisessa kokoonpanossa huhtikuussa 2020 pidettävään vuosikokoukseen saakka.

Puheenjohtaja

Grete Ahtola (Virkku)
Puh. 045 131 6992
grete.ahtola@gmail.com

1. varapuheenjohtaja

Pirjo Ranki (Viljandin ystävät)
Puh. 050 544 8180
pirjo.ranki@gronblom.fi

2. varapuheenjohtaja

Heikki Rantala (Tampere-Tartto-seura)
Puh. 040 564 3824
1heikki.rantala@gmail.com

Jäsenet

Outi Rautio (Helsinki-Tallinna-seura)
Puh. 050 346 4953
outiprautio@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Riitta Kilkku (Vakka-Suomen Viro-seura)
Puh. 050 573 1330
riitta.kilkku@gmail.com

Imbi Kolkkanen (Varsinais-Suomen Viro-keskus)
imbi.kolkkanen@saunalahti.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Jussi Hintikka (Keski-Suomen Viro-seura)
sihijus@gmail.com

Risto Haimila (Suomen-poikien perinneyhdistys)
Puh. 040 152 0900
rhaimila@hotmail.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Pentti Voipio (Viro-instituutin ystävät)
pentti.voipio@hesarest.fi

Jenni Kavén (Virkku)
Puh. 0400 543 187
jenni.kaven@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Raimo Häkkinen (Riihimäen Suomi-Viro-yhdistys)
raimo.hakkinen@gmail.com

Erja Saario (Vaasa-Pärnu-seura)
Puh. 0440 352 118
erjaksaario@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Kari Nirha (Lapuan Suomi-Viro-seura)
Puh. (06) 433 2112
kari@nirha.fi

Hannu Virtanen (Olutsilta – Õllesild)
hannu.a.virtanen@hotmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Paula Paavola (Salon seudun Suomi-Viro-seura)
Puh. 0400 526 558
paula.paavola@pp1.inet.fi