Hallitus

SVYL:n vuoden 2021 vuosikokous pidettiin 20.11. hybridikokouksena Eesti Majasta käsin. Hallitus toimii oheisessa kokoonpanossa vuoden 2022 vuosikokoukseen saakka.

Puheenjohtaja

Grete Ahtola (Virkku)
Puh. 045 131 6992
grete.ahtola@gmail.com

Lue lisää Grete Ahtolasta

1. varapuheenjohtaja

Anne Ala-Honkola (Viljandin ystävät)
annealahonkola@gmail.com

2. varapuheenjohtaja

Heikki Rantala (Tampere-Tartto-seura)
Puh. 040 564 3824
1heikki.rantala@gmail.com

Jäsenet

Outi Rautio (Helsinki-Tallinna-seura)
Puh. 050 346 4953
outiprautio@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Veikko Valkonen (Keravan Viro-seura)
veikko.valkonen@saunalahti.fi

Imbi Kolkkanen (Varsinais-Suomen Viro-keskus)
imbi.kolkkanen@saunalahti.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Jussi Hintikka (Keski-Suomen Viro-seura)
sihijus@gmail.com

Risto Haimila (Suomen-poikien perinneyhdistys)
Puh. 040 152 0900
rhaimila@hotmail.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Marja Granlund (Viro-instituutin ystävät)
marjaegr@gmail.com

Jenni Kavén (Virkku)
Puh. 0400 543 187
jenni.kaven@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Raimo Häkkinen (Riihimäen Suomi-Viro-yhdistys)
raimo.hakkinen@gmail.com

Erja Saario (Vaasa-Pärnu-seura)
Puh. 0440 352 118
erjaksaario@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Kari Nirha (Lapuan Suomi-Viro-seura)
Puh. (06) 433 2112
kari@nirha.fi

Hannu Virtanen (Olutsilta – Õllesild)
hannu.a.virtanen@hotmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Virve Nöges (Salon seudun Suomi-Viro-seura)
virve.noges@pp1.inet.fi