Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL) Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL:n vuoden 2018 vuosikokous pidettiin 21.4. Merikeskus Vellamossa Kotkassa. Hallitus toimii oheisessa kokoonpanossa huhtikuussa 2019 pidettävään vuosikokoukseen saakka.

SVYL:n hallitus

Puheenjohtaja

Grete Ahtola (Virkku)
Puh. 045 131 6992
grete.ahtola@gmail.com


1. varapuheenjohtaja

Veijo Lehto (Helsinki-Tallinna-seura)
Puh. 0500 404 223
veijo.j.lehto@gmail.com

2. varapuheenjohtaja

Pirjo Ranki (Viljandin ystävät)
Puh. 050 544 8180
pirjo.ranki@gronblom.fi


Jäsenet

Heikki Rantala (Tampere-Tartto-seura)
Puh. 040 564 3824
1heikki.rantala@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Riitta Kilkku (Vakka-Suomen Viro-seura)
Puh. 050 573 1330
riitta.kilkku@gmail.com


Imbi Kolkkanen (Varsinais-Suomen Viro-keskus)
imbi.kolkkanen@saunalahti.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Jussi Hintikka (Keski-Suomen Viro-seura)
sihijus@gmail.com


Risto Haimila (Suomen-poikien perinneyhdistys)
Puh. 040 152 0900
rhaimila@hotmail.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Pentti Voipio (Viro-instituutin ystävät)
pentti.voipio@hesarest.fi


Jenni Kavén (Virkku)
Puh. 0400 543 187
jenni.kaven@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Silja Angerma-Karila (Espoon Suomi-Viro-seura)
Puh. 0400 542 429
silja.angerma-karila@elisanet.fi


Erja Saario (Vaasa-Pärnu-seura)
Puh. 0440 352 118
erjaksaario@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Kari Nirha (Lapuan Suomi-Viro-seura)
Puh. (06) 433 2112
kari@nirha.fi


Hannu Virtanen (Olutsilta - Õllesild)
hannu.a.virtanen@hotmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Paula Paavola (Salon seudun Suomi-Viro-seura)
Puh. 0400 526 558
paupaa@dnainternet.net

Alkuun